Pvc Zemin Kaplama nedir?

Pvc Zemin Kaplama nedir?

Pvc Zemin Kaplama Nedir?

Pvc zemin kaplama esnek plastik kaplamadır. Bütün plastik ürünlerinin ham maddesi petroldür. Ham petrol ve klor un (tuzda bulunur) işlenmesi ile elde edilir. 

Uzun adı Poli Vinil Clorür dür.

Pvc Zemin Pvc Zemin Kaplama 1870 yıllarda Kimyager ve fizikçi olan Henri Victor Regnault tarafından yapılan deneyler sırasında ilk sentezlenmiş pvc yi çıkarmıştır.

Daha sonra Alman kimyager Friedrich Heinrich August Klatte tarafından Yapılan farklı deneyler esnasında Pvc Zemin Kaplama ortaya çıkmıştır.

Bu iki bilim adamının birbirinden haberi yoktur. 1913 yılında Alman kimyager tarafından pateni alınmıştır.

20. yüzyılın başlarında, Rus kimyacı Ivan Ostromislensky ve Alman kimya şirketi Griesheim-Elektron ile PVC’ yi ticari ürünlerde

denemiştir, fakat katı halde işlem görme zorlukları ve polimerin gevrekliği çabaları durdurmuştur.

1926’da, B.F. Goodrich şirketinden Waldo Semon  PVC’ yi farklı katkı maddeleri ile karıştırıp, plastikleştirme metodu geliştirmiştir.

Bu sonuç, daha esnek ve daha kolay işlenebilir PVC‘ nin ortaya çıkmasını sağlamış ve ticari alandaki yaygın kullanım bundan yakın bir zaman sonra başarılmıştı.

Ülkemizde kullanılan pvc zemin kaplamaları homojen zemin , heterojen zemin ,akustik zemin ve spor zemin kaplamaları olarak çeşitlendirilir.


Fiyat Teklifi Al

Uygulama Görselleri

İçerik Galerisi

0 (312) 473 36 32