Fiyat Teklifi Al Sizi Arayalım

KOLEKSİYONLAR

IQ TORO SC

IQ TORO SC

ESD - Antistatik - Antibakteriyel Zemin Kaplama

İncele
IQ GRANIT SD

IQ GRANIT SD

ESD - Antistatik - Antibakteriyel Zemin Kaplama

İncele
PRIMO SD

PRIMO SD

ESD - Antistatik - Antibakteriyel Zemin Kaplama

İncele
LINOLEUM CONDUCTIVE XF²™

LINOLEUM CONDUCTIVE XF²™

ESD - Antistatik - Antibakteriyel Zemin Kaplama

İncele
ELEKTRA 43

ELEKTRA 43

ESD - Antistatik - Antibakteriyel Zemin Kaplama

İncele

Antistatik Zemin Kaplama (Anti Statik Döşeme)


Genellikle statik yük olarak bilinen Sabit Elektrik Yükü, ayakkabılar ve zemin gibi iki yüzey birbirine sürtündüğünde oluşur. Herhangi bir ortamda, insanların ve nesnelerin hareketi, çeşitli kaynaklardan sürekli olarak elektrostatik boşalma riskleri yaratır.


Statik yükler, serbest bırakılmanın veya boşaltılmanın bir yolunu bulana kadar bir nesnenin yüzeyinde birikebilir. Günlük rutinimizde hepimiz bununla karşı karşıyayız. Örneğin, bir halının üzerinde ayaklarınızı sürüyerek hareket etmek, cildinizde bazı nesnelere dokunduğunuzda şok olarak aniden boşalabilen statik bir yük oluşturabilir.


Biz buna genellikle bir kişiden veya bir nesneden 'şok almak' diyoruz. Çoğu durumda, bu şekilde oluşan yük çok düşüktür ve etkisi sizin veya dokunduğunuz kişi için neredeyse ihmal edilebilir ve zararsızdır.


Ancak bazı ortamlarda son derece tehlikeli olabilir ve hatta felakete dönüşebilir. Petrokimya fabrikaları, televizyon veya mobil montaj üniteleri, kimya fabrikaları, veri merkezleri, hastaneler, sunucu odaları veya yangına açık alanlar gibi elektronik hassas alanlarda, statik yük ciddi hasarlara ve kazalara neden olabileceğinden önemli bir endişe alanıdır.


Elektrostatik şarj, cihazın arızalanması, veri kaybı, elektronik şoklar ve yangın kazaları dahil olmak üzere birçok zararlı etkiye sahip olabilir. Statik hassas alanlar, tüm bu tür felaketlerden kaçınmak için statik kontrol döşemesi gerektirir. Antistatik zemin döşemesi, çalışanlar ve ziyaretçiler için güvenli bir ortam yaratmada önemli, hatta kaçınılmaz bir adımdır.

AntiStatik Zemin Kaplama Nedir?


Anti-statik, başka bir yüzey veya malzeme ile temas ve ayırma sırasında statik yükün oluşumunun kontrol edildiği bir süreç veya koşul anlamına gelir. Antistatik zemin kaplamaları, statik elektriğin birikmesini önlemek veya oluşumunu önlemek ve deşarjını azaltmak için hassas ortamlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış malzeme ve sistemlerden yapılır.


Antistatik zemin kaplaması, herhangi bir ortamda oluşan statik yükün birikmesini ve zeminden zemine transferini azaltarak kaza, şok ve aksiliklerin önüne geçerek çalışanlar veya ziyaretçiler için güvenli bir çalışma alanı sağlar.

AntiStatik Zemin Kaplama Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kaplamalı beton veya vinil veya epoksi zeminler gibi bazı yüzeyler, döşeme için kullanıldığında biriken yükü düşürerek bir şekilde antistatik özellikler sağlayabilir.


Potansiyel olarak anti-statik kaplama olarak kabul edilebilirler. Bununla birlikte, bu tür statik kaplamalı zeminler, statik yükleri işlemek için kontrollü bir yüzey sağlamaz. Otantik ve güvenilir statik kontrol döşeme sistemleri, statik yüklerin güvenli bir şekilde dağılabilmesi için bağlı bir toprak gerektirir.


Mavizemin anti-statik döşeme sistemleri, en düşük şarj oluşumunu ve en hızlı şarj dağılımını sağlayarak, statik yükler nedeniyle zeminden gelebilecek olası tehlikeleri azaltır.

Anti-Statik Zemin


Mavizemin, müşterilerinin statik yük tehlikeleriyle ilgili tüm özel endişeleri ele alması için bir dizi özel patentli anti-statik iletken karo sunmaktadır. Bu karolar, bu tür hassas alanların kritik gereksinimlerini karşılar ve endüstriyel güvenlik normlarına uyum sağlanmasına yardımcı olur.


Mavizemin'in antistatik karolarının tüm köşelerinde bir yüzey şarj toplayıcısı vardır. İletken harç, yükü toplar ve karoların altındaki iletken teller aracılığıyla zemine iletir.


Anti-statik karolar, lacivert ve açık mavi olmak üzere iki mavi renkte mevcuttur. Farklı tonlar, alanların görünümüne çeşitlilik katar ve ayrıca belirli gereksinimlere göre alanları ayırmayı kolaylaştırır.


Mavizemin tarafından sunulan anti-statik karolar, daha az toz çeken saten kaplamada mevcuttur. Araştırmaya göre, toz düzenli olarak temizlenmezse, aletlerin ve elektronik ekipmanın sıcaklığını yükseltebilir ve sonunda ekipmanın arızalanmasına neden olabilir.


Antistatik karoların saten bitişi sayesinde yüzeylerde toz birikmez, bu da pahalı ekipman ve makinelerin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Statik tehlikesiz kiremitli bir alan, nihayetinde kritik ekipmanın sorunsuz ve sürekli çalışmasına yol açar.

  • Sürekli statik iletken
  • Piyasadaki en iyi yaşam döngüsü maliyeti
  • Benzersiz kuru fırçalama ile yüzey yenilemesi
  • Çok çözümlü bir teklifin parçası

TEKNİK VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLER

SINIFLANDIRMA

NormTarkett Değeri
Ürün tipiISO 10581Homojen poli (vinil klorür) zemin kaplaması (ISO 10581)
Ticari sınıflandırmaISO 1087434 Çok Ağır
Endüstriyel sınıflandırmaISO 1087443 Ağır
Bağlayıcı içerikISO 10581TYPE1

ÖZELLİKLER

NormTarkett Değeri
NCS renk kodu-Lütfen ürün sayfasına bakınız.
Format Tipi-Rulo, Karo
Kutu başına ürün sayısı-14
Kutu başına yüzey-5,200 m²
Işığı yansıtma değeri-Lütfen ürün sayfasına bakınız.
Yüzey koruması-PUR_IQ
Toplam kalınlıkISO 243462 mm
Toplam ağırlıkISO 239972950 g/m²
Uygulama yöntemi-Yapıştırmalı

CE İŞARETİ PERFORMANSI

NormTarkett DeğeriStandart Değer
CE İşaretiEN 14041EN_14041-
Performans Beyannamesi#EN 140410019-0038-DoP-2013-07-
Yangın reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1-
Kaymaya karşı dirençliEN 13893Sınıfı DS (µ ≥ 0,30)µ ≥ 0,30
Elektrik direnciEN 1081Statik iletken (VR < 10⁶ Ω)-
Formaldehit emisyonuEN 717-1E1-
Pentaklorofenol içeriği-< 5 ppm-

TEKNİK PERFORMANS

NormTarkett DeğeriStandart Değer
Eletrical PropensityEN 1815Antistatik (≤ 2 kV)≤ 2 kV
Mobilya ayağı etkisiEN 424Hasar yok-
Kaymaya karşı dirençliDIN 51130R9-
Tekerlekli sandalye etkisiISO 4918Hasar yokUygun
Kalıcı batmaISO 24343-10,10 mm≤ 0,10 mm
Termal direnç (in m²•K/W)EN 126670,01-
Temiz odaISO 14644-1ISO class 4-
Kimyasallara karşı dirençliISO 26987Mükemmel direnç-
Alttan ısıtma-Var (azami 27°C)-
Işığa karşı renk solmazlığıISO 105-B02GE7≥ 6
Boyutsal stabiliteISO 239990,40 %≤ 0,25%

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK & İÇ MEKAN HAVA KALİTESİ

NormTarkett Değeri
Geri dönüştürülebilirlik-100 %
ReStart® Ready-Evet
Ftalat içeriği-100% Ftalat içermez

0 (312) 473 36 32