Fiyat İste Nea Yapı Kimyasalları ®

FLOOROPAL MARINE LIGHT

GEMİLERDE VE PETROL PLATFORMLARINDA ÇELİK GÜVERTE ÜZERİNDE KULLANIM AMAÇLI, DÜŞÜK YOĞUNLUKLU, KENDİLİĞİNDEN YAYILAN ÇİMENTO ESASLI ZEMİN TESVİYE ŞAPI

ÜRÜN TANIMI

FLOOROPAL MARİNE LIGHT, deniz ortamında kullanılmak üzere formüle edilmiş, özel çimentolardan, güçlendirilmiş dolgu malzemelerinden, bağlayıcılardan, elyaf ve kimyasal katkı malzemelerinden oluşan akışkan bir dolgu şapıdır.

UYGULAMA ALANLARI

Gemi, yat ve petrol iskelelerinin özellikle ağırlık istenmeyen sac zeminlerinde sağlam, hafif ve terazisinde zeminler elde etmek üzere geliştirilmiştir. Normal koşullarda, uygulama tamamlandıktan 1 - 2 saat sonra üzerinde yürünebilir. FLOOROPAL MARİNE LİGHT, hızlı sertleşme ve kolay yayılma özelliklerini, düşük rötre özelliğiyle birleştirir.

UYGULAMA YÜZEYLERİ

FLOOROPAL MARINE LIGHT pasa karşı korunmuş çelik yüzeyler üzerine uygulanmak üzere geliştirilmiştir.

UYGULAMA KALINLIĞI

FLOOROPAL MARINE LIGHT ‘ ın her katmandaki uygulama kalınlığı 5 – 100 mm’dir.

SU DAYANIMI

Sertleştikten sonra FLOOROPAL MARINE LIGHT’ ın üzerine su dökülmesi, hasara neden olmaz. Ancak uzun süre boyunca su altında bulundurmak, direnci normal değerinin altına düşürebilir. Bu durum, 24 saatlik kuruma süresinin ardından ortadan kalkar.

KİMYASAL DAYANIM

FLOOROPAL Marine Serisi ürünlerin kimyasallara karşı dayanıklılığı, betonunkine benzer niteliktedir. Zeminin sürekli kimyasallara maruz kalması olasılığı varsa, yüzey korunmalıdır.

TÜKETİM

Uygulama yapılacak yüzeye bağlıdır. Kuru malzeme tüketimi, 1 mm kalınlık için 1,25 kg/m²’dir.

UYGULAMA

Yüzey hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzey pas, toz, yağ ve yapışmayı azaltabilecek diğer yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Çelik levhalar en azından astar ile pasa karşı korunmalıdır.

Astarlama: FLOOROPAL Primer 13, hazırlanan yüzey üzerine – su katılmaksızın - rulo ile uygulanmalıdır. Uygulamada göllenmeler engellenmeli ve malzemenin yeterince kurumasına izin verilmelidir (normal koşullarda 3 – 4 saat). FLOOROPAL Primer 13, sıcaklığı +10C’nin altında olan yüzeylere uygulanmamalıdır. Yüzey kuru olmalı, bağıl nem % 70’in altında bulunmalıdır. Kuruma süresinin yeterli olmaması, düşük sıcaklık ve/veya yüksek nem film oluşumunu etkileyerek, performansı etkileyebilir.

Karıştırma: Öncelikle sıvı komponent karıştırma kabına alınmalı, hafif dolgu üzerine eklenmeli, en son 25 kg torba içindeki toz komponent karıştıraraktan ilave edilmelidir. Karıştırma işleminde, matkap ucuna takılmış pervane veya NEA tarafından onaylanacak bir pompa kullanılmalıdır. Pervane ile karıştırmada, karıştırma süresi 2 dakikadan az olmamalıdır.

Uygulama: Karıştırılan malzeme, yüzeye şeritler şeklinde yayılır. Mümkün olduğunca süratli çalışılmalı ve şeritlerin birbirleri ile teması sağlanmalıdır. Malzemenin üzerinden çelik mala ile hafifçe geçilmesi hava kabarcıklarının çıkmasına ve yüzey düzgünlüğüne yardım edecektir. MINTEC zemin ürünleri/sistemleri, +10C’den soğuk yüzeylere uygulanmamalıdır. Hava sıcaklığı, +10 C veya üzerinde olmalı, zemin, uygulamayı izleyen 48 saat boyunca dona karşı korunmalıdır. Ortam havasının bağıl nemi %70’in altında olmalıdır. Uygulama sırasında ve sonrasında hafif havalandırma önerilir, ancak nem gidericiler ilk iki gün süresince kullanılmamalıdır. Kür membranlarının kullanılması gerekmez.

DEPOLAMA SÜRESİ

Kuru ve 0ºC üstü sıcaklıktaki ortamda 6 ay.

TEMİZLEME

Tüm alet ve makinalar, beklemeden su ile temizlenmelidir.

SAĞLIK VE GÜVENLİK

Çimento içerdiğinden, dikkatle kullanılmalıdır. Nemli çimentonun aşındırıcılık özelliği vardır. Gözlerinizi koruyun ve cildinizle uzun süreli temasını engelleyin, çocuklardan uzak tutun. Daha fazla bilgi için, Sağlık ve Güvenlik bilgi sayfalarımıza başvurun. FLOOROPAL MARINE LIGHT, yanmaz, alev almaz, duman üretmez.

TEKNİK SERVİS

Ürünler ve uygulama konusunda daha ayrıntılı bilgi ve öneriler için, lütfen Teknik Servisimize danışınız.

28 gün süreyle +23C sıcaklık ve %50 bağıl nem ortamında bekletilen malzemenin sağladığı teknik değerler aşağıdadır.

Teknik Veriler

Eğilme mukavemeti >4 N/mm²

Basınç mukavemeti >15 N/mm²

Betona aderans (SS 92 35 07) >1.5 N/mm²

Serbest rötre %0,03

Güverte Kaplamaları için talep edilen IMO Res. A214 normlarına uygundur.

Uygulama özellikleri

pH değeri Yaklaşık 11

Sertleşme süresi (yaya trafiği) 1 – 3 saat

Sertleşme süresi (son kaplama) 1-3 gün

Yukarıda verilen sertleşme süreleri 10 mm kalınlığında bir katman için geçerlidir ve sıcaklık, bağıl nem ve yüzeyin içerdiği nem miktarına göre farklılık gösterir.

FLOOROPAL MARİNE LIGHT, deniz ortamında kullanılmak üzere formüle edilmiş, özel çimentolardan, güçlendirilmişdolgu malzemelerinden, bağlayıcılardan, elyaf ve kimyasal katkı malzemelerinden oluşan akışkan bir dolgu şapıdır

0 (312) 473 36 32