Fiyat Teklifi Al Sizi Arayalım

KOLEKSİYONLAR

AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA

AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA

Akrilik-Kauçuk-EPDM-SBR Sistemleri

İncele

Akrilik Zemin Kaplama Çözümleri


Akrilik zemin kaplama, yüksek nemli, mekanik stresli alanlarda, yemek odalarında, hafif sanayi salonlarında, alışveriş merkezlerinde kullanılır. Laboratuvarda, metro platformlarında, patikalarda güçlü, dokulu ve kaymaz bir yüzeyin olduğu yerlerde talep edilir.


Döşeme için kullanılan kimyasal hamurun temeli, metil metakrilat monomeri termoplastik reçinelerle ilgilidir. Belirgin kalitede akrilik zemin elastikiyetini uzun süre korur. Belirtilen kalitede, ince akrilik kaplama dış yüklere karşı dayanıklıdır, su geçirmez zemin sağlar. Yaratılışı ile cihazın su yalıtımına ihtiyacı yoktur.


Hazırlanan yüzey kalitesi üzerine akrilik uygulanır. Sadece alt zeminin maksimum seviyesini gerektirir ve yüzey kusurlarını kapatır. Kaplama, zeminde ortaya çıkan çatlakları tekrar etmeyecek şekilde yüzeyinin altına gizleyecektir. Katı elastik kaplama sabit kalır.

Akrilik Zemin Kaplama Performansı


Akrilik kaplama karışımının, özel amaca uygun, gerekli esneklik ve sertlik seviyesini almasına izin verir. Yüzey pürüzsüz olana kadar tesviye edilebilir ve farklı seviyelerde pürüzlülük sağlayabilir. Son seçenek, özellikle kayma zemine her zaman ihtiyaç duyulan restoran mutfak çalışanlarının ve gıda sanayi tesislerinin sürdürülebilirliğini sağlayacaktır.


Özel bir akrilik kaplama teknolojisine uygun olarak uygulanan, agresif kimyasal bileşimlere karşı son derece dayanıklıdır. Alifatik çözücüler olarak sınıflandırılan maddelere başarıyla dayanır: Motor yağı, akaryakıt, kostik soda ve hidroklorik asit çiftleri.


Dondurucu akrilik katkı maddelerinin kütlesine giriş, nesnelerin sıcaklık ve UV radyasyonunun farklı olduğu soğuk odalarda, açık otoparklarda, köprülerde dayanıklı kaplamalar düzenleyebilir. Metil akrilat bazında zemin döşeme çalışmaları, düşük sıcaklıklarda ve iyi bir sonuçla üretilebilir.

Akrilik Zemin Kaplama Uygulama


İyi hazırlanmış pürüzlü bir zeminde, işlenmiş iki astarlı boyada yapılır. Bir kapta metakrilik reçine, kuvars kumu ve diğer kimyasal bileşenler iyice karıştırılır. Ortaya çıkan çok bileşenli kütlenin kısa süreli bir kürlenmesi vardır - 10-15 dakika.
Bu nedenle, onunla çalışmak sadece usta tarafından, bir seferde birkaç kişi tarafından hazırlanabilir. Daha sonra karışımın döşenmesindeki kusurları önlemek mümkündür. Uygulamadan sadece iki saat sonra, mutlak su geçirmezlik sağlamak için yüzey bitirme tabakası reçine veya vernik ile işlenir. İki saat sonra zemin işletmeye alınabilir.


Akrilik karışımı keskin bir boğucu kokuya sahiptir, bu nedenle onunla çalışırken solunum koruması kullanılmasını gerektirir. Kompozisyon kürlendikten sonra koku kaybolur.


Akrilik stand akrilik – çimento kaplama kullanılarak endüstriyel zemin imalatının başka bir şeklidir. Bu durumda, döşeme, mineral bağlayıcılar, modifiye akrilik reçineler bazlı kendiliğinden yayılan karışımlardan oluşur. Bu kaplama bileşiminin bir cihazı için Portland çimentosu, alüminli çimento veya akrilik katkılı silika kumu ilavesiyle kullanılır.


Karışım, renk pigmentlerine ve yüzey aktif maddelere uygulanabilir. Sert bileşen karışımına eklendikten sonra gerekli miktarda su akan kütle oluşur. Zeminin tabanı düzleştirilir, astarlanır. Akrilik çimento karışımı yüzeye dökülerek tesviye edilir. Genellikle zemin çimento-polimer kütle kalınlığı 6-8 mm ile kaplanır, ancak gerekirse kalınlık 30 mm'ye çıkarılır.


Akrilik zeminler yüksek performans ile karakterize edilir;

  • Yüksek çekme mukavemeti ve basınç mukavemeti,
  • Şok gücü,
  • Dayanıklılık,
  • En agresif kimyasal ortamlara dayanma yeteneği


Akrilik-çimento kaplamalar paketleme tesislerinde, balık ve et kesme dükkanlarında, mandıralarda, yani küçük bir zemin kalınlığı gerektiren, ancak ağır yüklere dayanabilen endüstrilerde her yerde bulunur.


Bu tip kaplamalar, uzmanlar tarafından, üst tabakanın kalınlığını azaltan ve böylece birim zeminin toplam maliyetini azaltan polimer kaplamanın altında bir tesviye tabakası olarak tavsiye edilmektedir. Bileşim, mevcut beton temelin uygun olmadığı durumlarda karo veya polimer kaplamalar için temel olarak kullanılabilir.

0 (312) 473 36 32